[04-09 Ağustos 2004 tarihleri arasında Kopenhag'daydım. 3-4 saatliğine Malmö'ye geçme fırsatımız da oldu. Bol resimli bir izlenim raporu yazmak da farz oldu tabii

İlk resimler Kopenhag'dan, gördüğüm motorlar genelde scooter ağırlıkta, arada diğer çeşitleri de görmek mümkün:Gittiğimiz fuarda çocuk defilesinde de eksik değildi ikitekerBasit bir teknikle uygulanmış bir kilitBir yorgun gördüm orda, ama Fraulein değil de geyşaydı sanki:

Bu tür uygulamalar motoru olmayan ikitekerlerde sıkça gözükmekte:Şehrin merkezinde taksi olarak kullanılmak üzere bekleyen araçlar da var:Alışveriş merkezlerinin birindeki bir orkestra, dikkatli bakarsanız yukarda bir şeyler farkedebilirsiniz:Kopenhag'da şehir metrosu kullanan birisi olmadan hareket ediyor. En önde oturunca şu görüntüyü bulmak mümkün:Tünele girince doğal olarak elde edilebilen aşağıdaki resim çıktı ortaya, düşünce benden ama benim makina otomatik flaş patlattı ve hoş olmadı, arkadaşımın makinasındaki görüntü çok daha etkileyici:Şehir merkezinden görüntüler:

Merkezde Tivoli isimli eğlence merkezinden görüntüler:

Şimdi de Nühavn isimli bir kanal yanındaki sokaktan resimler:

Bu sokağın özelliği bir kenarda restaurantlar bir kenarda gördüğünüz gibi kasalarla biraları alıp içen her türden insanlar:Biraz da Malmö'den resimler:

Bu moturun resmini çekmek için uğraştık epeyi, 2-3 turdan sonra yakaladık:Burda görmeye çalıştığınız ama makinamda zoom olmadığından tam göremediğiniz Kopenhag-Malmö arasındaki köprü, 14 km denizin üzerinde 8 km denizin altıdan devam ediyor. Uçaktan bakıldığında yarısından fazlası olup kaybolan bir köprü görüyorsunuz:Son birkaç resimle izlenimleri sonlandıralım:

Taner Üstün

04-09/08/2004